Poptávky našich klientů

Nově vložené a aktualizované

► Zcela nevidomý muž (49 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže) na projížďky na tandemovém kole po Praze i okolí (po cyklostezkách). Frekvence setkávání je 1x – 2x za měsíc o víkendech, případně ve všední den odpoledne dle dohody. Klient pracuje jako poradenský pracovník a lektor počítačových dovedností pro nevidomé, zajímá se o kulturu a rád sportuje (cyklistika, turistika). Má vlastní tandemové kolo a v jízdě na něm dobrovolníka zaučí. Bydlí na Praze 13 (Stodůlky).  

► Zcela nevidomý muž (23 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ním chodila na procházky do Divoké Šárky nebo Stromovky. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní ve všední dny (pondělí až čtvrtek) po 15. hodině. Klient je mimopražský, ale přes týden pobývá ve středisku pro nevidomé Dědina (P-6). Mezi jeho zájmy patří společenské a deskové hry.

► Zcela nevidomá žena (27 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní vyrážel na turistické výlety (ideálně do přírody) a za kulturou (koncerty, divadla). Podle zájmu dobrovolníka by uvítala i společné projížďky na tandemovém kole. Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně ve všední dny i o víkendu dle domluvy s dobrovolníkem. Klientka studuje AMU, má ráda hudbu, četbu (sci-fi a fantasy), kulturu, sport a bydlí s rodinou na Praze 4 (Kunratice).

► Prakticky nevidomý muž (62 let) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ním chodil na procházky především v přírodě v Praze (např. Prokopské údolí, Divoká Šárka). Frekvence setkávání je 2-3x měsíčně ve všední dny i o víkendu. Mezi klientovy zájmy patří návštěvy kulturních akcí nebo procházky. Bydlí na Praze 9.

► Žena se zbytky zraku (51 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní navštěvovala různé akce (např. knižní veletrhy, festival Evolution, výstavy, přednášky), chodila s ní na procházky a příležitostně by ji doprovodila na menší nákup. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní ve všední dny i o víkendech. Mezi klientčiny zájmy patří hudba, knihy, zdravý životní styl, příroda či historie. Bydlí v Říčanech, ale do Prahy pravidelně dojíždí. Má vodicího psa.

► Prakticky nevidomá žena (50 let) hledá dobrovolnici ženu, která by ji doprovázela na nákupy (oblečení, doplňky do bytu apod.), chodila s ní na procházky s vodicím psem a sportovala s ní (běžky, koně). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní spíš v odpoledních hodinách. Klientka pracuje ve Středisku výcviku vodicích psů, mezi její zájmy patří koně, psi, plavání a lyže. Bydlí na Praze 14 (Černý Most) a má vodicího psa.

► Zcela nevidomá žena (44 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), se kterým by mohla vyrazit na procházku po Praze či výlet do nějakého jiného města, případně na nějakou kulturní akci. Dle zájmu dobrovolníka uvítá doprovod i při sportovních aktivitách (tandem, plavání). Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně, ve všední dny nebo o víkendu. Klientka se zajímá o psychologii a folkovou hudbu, má ráda zvířata a bydlí na Praze 14 (Černý Most).

 

Ostatní poptávky

► Seniorka se zbytky zraku (85 let) hledá dobrovolnici ženu na společné nákupy a pochůzky k lékaři. Dále by velmi ocenila příležitostné procházky, které se dají spojit např. s nákupem. Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně dle časových možností dobrovolnice, raději v dopoledních nebo brzkých odpoledních hodinách. Pochůzky by probíhaly zejména v okolí bydliště. Klientka pracovala celý život jako učitelka a mezi její záliby patří klasická hudba i literatura, cestování, esperanto a internet. Klientka bydlí na Praze 10 (Strašnice) a nosí naslouchadla.

► Zcela nevidomá žena (54 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila na kulturní akce (divadlo, kino, výstavy, besedy, exkurze) a na procházky či kratší výlety. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoli ve všední dny i o víkendech. Klientka bydlí na Praze 9 (Újezd nad Lesy), s dobrovolníkem by se mohla setkávat buď na Černém Mostě, nebo na Depo Hostivař. Zajímá ji kultura, literatura a lehčí turistika.

► Prakticky nevidomá žena (32 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by vyrážel s ní a jejími dvěma syny (4 roky a 18 měsíců) na různé dětské aktivity a na hřiště. Uvítá také pomoc při předčítání dětských knížek, prohlížení obrázků a hraní her. Frekvence setkávání 1 x měsíčně až 1 x týdně podle domluvy. Klientka bydlí v Praze 5 (Zbraslav), ale na aktivity mimo domov může dorazit i na jiné místo v Praze.

► Prakticky nevidomá žena (51 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila na nákupy, na úřady, občas ji doprovodila k lékaři nebo na kulturní akci. Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně v odpoledních hodinách. Klientka bydlí na Praze 5 (Hlubočepy), ale s dobrovolníkem se může scházet i jinde dle domluvy. Ráda chodí do divadla, na koncerty nebo na výstavy.

► Prakticky nevidomá žena (65 let) hledá mladou dobrovolnici ženu, ideálně studentku VŠ humanitního směru, která by ji doprovázela na pochůzkách po Praze a na nákupy. Klientka by uvítala i občasné doprovody na kulturní akce. Mezi její koníčky patří četba, divadlo, kino, výtvarné umění nebo také vážná hudba. Frekvence setkávání je 1x týdně ve všední dny v odpoledních hodinách (mezi 14.00 – 17.00 hod.). Klientka bydlí na Praze 4 (Michle).

► Prakticky nevidomá žena (58 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by jí předčítal literaturu (především s náboženskou a ezoterickou tématikou). Místo setkávání je dle domluvy s dobrovolníkem (Městská knihovna na Mariánském náměstí, parky apod.). Frekvence setkávání je cca 3x měsíčně. Klientka se zajímá o literaturu z různých oborů, hudbu a divadlo. Bydlí na Praze 14 (Kyje).

► Prakticky nevidomá žena (59 let) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ní 1 – 2 x měsíčně o víkendu chodil na procházky a turistické výlety, včetně účasti na organizovaných naučných akcích. Klientka uvítá i společné nákupy (všední dny odpoledne nebo víkend). Mezi její zájmy patří turistika, četba, divadlo a koncerty. Klientka bydlí na Praze 5 (Hlubočepy) a pracuje jako telefonistka.

► Zcela nevidomý muž (46 let) hledá dobrovolníka pro společné hraní a procházky s malou dcerou (5 let). Klient by ocenil i občasnou pomoc při skenování dokumentů. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní o víkendech. Klient pracuje jako učitel hudby. Mezi jeho záliby patří především rodina, se kterou bydlí na Praze 11 (Chodov).

► Zcela nevidomá žena (61 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní podnikala delší výlety mimo Prahu (kolem 10-20 km). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní o víkendech. Klientka bydlí na Praze 10 (Horní Měcholupy) a mezi její zájmy patří zpěv a turistika.

► Zcela nevidomý muž (70 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním vyrážel na krátké procházky spojené ideálně s občasným posezením a popovídáním v zahradní restauraci, hospůdce apod. Klient by uvítal i příležitostné návštěvy kulturních akcí (koncerty, divadlo, festivaly). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoliv ve všední dny nebo o víkendu. Mezi zájmy klienta patří hudba a literatura. Dříve pracoval v oblasti realit a bydlí s rodinou na Praze 14 (Černý Most).

► Prakticky nevidomý muž (45 let) a jeho zcela nevidomá žena (45 let) hledají dobrovolníka (ženu nebo muže), který by je doprovázel do sauny. Občas by do sauny vyrazil jen klient nebo klientka, v tom případě by setkání probíhala v odpoledních hodinách, pokud by dvojice šla společně, preferovali by dopolední hodiny. Sraz s dobrovolníkem by byl kdekoli v blízkosti metra, frekvence potkávání 1x měsíčně. Manželé do Prahy dojíždějí. Oba mají vodicího psa. Dobrovolník by měl vstup do sauny zdarma.

► Klient se zbytky zraku (48 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ním chodila plavat ve všední dny po 18. hod., nebo o víkendech dle domluvy. Frekvence setkávání je 1x za 3 týdny. Volba bazénu by byla na dohodě s dobrovolnicí, klient může dojet téměř kamkoliv. Mezi klientovy zájmy patří cestování a poslech rádiových pořadů a bydlí na Praze 5 (Hlubočepy).

► Zcela nevidomý muž (64 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním chodil na různé kulturní akce, především hudebního charakteru (mimo opery). Frekvence setkávání je cca 1x za 14 dní kdykoli ve všední dny i o víkendech (v závislosti na konání akcí). Mezi klientovy zájmy patří hudba, zahrádkaření a práce s keramikou. Bydlí v Pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku pro nevidomé Dědina (P-6), ale s dobrovolníkem se může scházet i jinde dle domluvy.

► Prakticky nevidomá žena (68 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila plavat (bazén Zelený pruh) nebo na procházky. Frekvence setkávání je 1x týdně kdykoli ve všední dny nebo o víkendu. Mezi klientčiny zájmy patří četba, hudba, příroda nebo psychologie. Bydlí na Praze 4 (Komořany).

► Prakticky nevidomá žena (39 let) hledá aktivního dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní a s její dcerou (9 let) vyrážel na delší procházky a výlety (po Praze i mimo Prahu). Klientka má dále zájem o výlety na tandemovém kole. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoli ve všední dny i o víkendu. Klientka bydlí s rodinou na Praze 15 (Hostivař).

► Prakticky nevidomá žena (51 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní vyrážela na procházky a výlety (po Praze i mimo Prahu – dle domluvy s dobrovolnicí). Frekvence setkávání je 1x měsíčně ve všední dny i o víkendu. Klientka ráda chodí do divadla, na koncerty nebo na výstavy. Bydlí na Praze 5 (Hlubočepy), ale s dobrovolnicí se může scházet i jinde dle domluvy. Klientka má psa, kterého cvičí na vodicího, občas by ho na procházky brala s sebou.

► Paní se zbytky zraku (66 let) hledá aktivní dobrovolnici ženu, se kterou by mohla chodit na vycházky po Praze nebo vyrazit na různé kulturní akce, ve všední dny či o víkendu (uvítá i pomoc při plánování ze strany dobrovolnice). Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní. Paní se zajímá o historii staré Prahy a bydlí na Praze 14 (Černý Most), ale po městě se pohybuje samostatně.

► Žena se zbytky zraku (52 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní vyrážel na delší turistické výlety. Klientka má zájem i o doprovody na nákupy nebo plavání. Frekvence setkávání by byla dle možností dobrovolníka 1x týdně – 1x za 14 dní ve všední dny nebo o víkendech. Klientka dříve pracovala na recepci, mezi její záliby patří především sport. Bydlí na Praze 3 (Vinohrady).

Jestliže Vás některý inzerát zaujal, ale nemůžete nabídnout frekvenci setkávání, kterou by uvítal klient, neváhejte s přihlášením, protože klient může mít dobrovolníků více, aby se pokryla jeho poptávka.