Poptávky našich klientů

Nově vložené a aktualizované

► Zcela nevidomá maminka (28 let) hledá dobrovolníka  (ženu nebo muže) pro společné procházky, návštěvy dětských hřišť a hraní s malou dcerkou (cca 1 rok).  Klientka pracovala na Neviditelné výstavě jako průvodkyně a v mateřské školce. K jejím zájmům patří sport a vaření. Ráda by se setkávala 1x za 14 dní kdykoliv po domluvě s dobrovolníkem. Klientka bydlí společně s rodinou na Praze 13 (Luka).

► Zcela nevidomá paní (66 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní chodil na procházky po Praze. Frekvence setkávání by záležela na možnostech dobrovolníka, ideálně 1-2x měsíčně v odpoledních hodinách. Klientka je v důchodu, ráda vaří, zajímá se o literaturu, cestování, cizí jazyky. Bydlí na Praze 3 (Chmelnice).

► Zcela nevidomý muž (74 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ním chodila plavat (bazén Šutka, Letňany – po domluvě i jinde) či příležitostně vyrážela na procházky. V případě zájmu klient nabízí i možnost vyzkoušení jízdy na tandemovém kole. Frekvence setkávání je 1- 4x měsíčně v pracovní dny, dle časových možností. Mezi zájmy klienta patří četba, rozhlasové hry, cyklistika a plavání. Bydlí na Praze 19 (Kbely).

► Klient se zbytky zraku (52 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ním chodila na výlety, za kulturou, na nákupy či si zaveslovat. Klient vesluje na trenažerech ve Veslařském klubu Bohemians Praha v Podolí. Frekvence setkávání je 1-4 x měsíčně dle dohody a časové možnosti jsou v pracovní dny odpoledne. Klient bydlí na Praze 8 (Libeň).  

► Prakticky nevidomá žena (61 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by jí předčítal literaturu (především s náboženskou a ezoterickou tématikou). Předčítání by probíhalo telefonicky cca 3x měsíčně. Klientka se zajímá o literaturu z různých oborů, hudbu a divadlo. Bydlí na Praze 14 (Kyje).

► Prakticky nevidomá žena (50 let) hledá dobrovolníka na vizuální pomoc při nafocení a umisťování klientčiných výrobků z pedigu na internet. Uvítá pomoc někoho, kdo se orientuje v možnostech nákupů a prodeje drobných vlastnoručních výrobků. Frekvence setkávání je cca 1-2x měsíčně kdykoliv během dne. Klientka bydlí na Praze 5 (Jinonice), zajímá se o různorodou rukodělnou tvorbu a má vodicího psa. 

► Prakticky nevidomá žena (56 let) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ní chodil na procházky po Praze a navštěvoval s ní kulturní akce (výstavy a muzea). Při té příležitosti by uvítala i posezení (např. v kavárně) a popovídání. Frekvence setkávání je 1x měsíčně. Mezi klientčiny zájmy patří hudba, výtvarné umění, vaření a literatura. Klientka žije na Praze 9 (Hloubětín).

► Paní se zbytky zraku (81 let) hledá dobrovolnici, která by ji doprovodila na drobné nákupy a při pochůzkách k lékaři. Frekvence setkávání je 1 x za 14 dní dopoledne nebo brzy odpoledne. Klientka bydlí na Praze 6 (Dejvice) a dříve pracovala jako zdravotní sestra.

► Zcela nevidomý muž (32 let) hledá dobrovolníka (muže či ženu), který by s ním jezdil na kole či chodil běhat. Klient pracuje z domova a časově se může, kromě pátku, dobrovolníkovi přizpůsobit. Moc rád by sportoval alespoň 2x-4x měsíčně. Mezi jeho zájmy patří především sport a asistivní technologie. Má vlastní tandemové kolo a bydlí na Praze 13.

► Prakticky nevidomá žena (46 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní vyrazila na procházku, na výlet, na výstavu nebo na nějakou kulturní akci, případně by ráda zašla i do bazénu. Mezi zájmy klientky patří četba, hudba, procházky, příroda, návštěva hradů a zámků, účinkuje také v divadelních představeních. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní ve všední dny odpoledne, někdy i o víkendu. Klientka bydlí na Praze 5 (Stodůlky), ale setkání mohou probíhat kdekoli v rámci Prahy.

► Prakticky nevidomá žena (57 let) hledá od února 2023 dobrovolníka (ženu nebo muže) pro vizuální dopomoc při hlídání vnoučete (2 roky): krmení, hraní a krátké procházky s kočárkem. Setkání by probíhalo pravidelně ve čtvrtek 12-18 hod. Frekvence setkávání je 2-4x měsíčně. Spolupráce by se odehrávala u klientky doma na Praze 2 (Vinohrady). Klientka je učitelka hudby, ráda sportuje a má ráda vážnou hudbu.

► Prakticky nevidomý muž (48 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který umí anglicky a měl by chuť s klientem pracovat na jeho jazykovém zdokonalování. Klient je začátečník a rád by našel někoho, kdo by s ním konverzoval, opakoval gramatiku apod. Frekvence setkávání je 1 x týdně – 1 x za 14 dní (úterý, středa, pátek – dopoledne, pátek – odpoledne). Klient pracuje jako masér a mezi jeho zájmy patří sport, cestování, filmy, hudba a počítače. Bydlí na Praze 4 (Pankrác, Nusle).

► Zcela nevidomá žena (30 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní vyrážel na turistické výlety (ideálně do přírody), na procházky a za kulturou (koncerty, divadla). Podle zájmu dobrovolníka mohou rozšířit obsah i na občasné sportovní aktivity (např. tandemové kolo). Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně ve všední dny i o víkendu dle domluvy s dobrovolníkem. Klientka studuje AMU, má ráda hudbu, četbu (scifi a fantasy), kulturu, sport a bydlí na Praze 4 (Kunratice).

Muž se zrakovým postižením (37 let) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ním aktivně sportoval. Klient rád běhá, jezdí na kole a chodí na výlety. Bude rád, pokud by se našel dobrovolník, který by s ním 2x-4x měsíčně vyrazil ven. Časové možnosti klienta jsou ve všední dny dopoledne i odpoledne. Klient bydlí na Praze 10 (Malešice).

► Zcela nevidomá žena (36 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže) na praktickou pomoc v domácnosti přibližně 1x měsíčně na 3 hodiny kdykoliv během všedního dne. Potřebovala by pomoc s výběrem a nákupem věcí do domácností a pomoci osvojit si obsluhu domácích spotřebičů. Klientka žije v domácnosti sama, poslouchá ráda hudbu a baví ji hrát speciální ping-pong pro nevidomé (show-down). Bydlí na Praze 10 (Vršovice).

Ostatní aktuální poptávky

► Zcela nevidomá žena (50 let) hledá dobrovolnici ženu na setkávání v Praze za účelem nákupů, obstarávání pochůzek, pomoci s orientací na internetu a třídění dokumentů. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní. Klientka může ve všední dny, ideálně mezi 10.00 – 16.00 hod., 1x za 14 dní i v pozdějších odpoledních hodinách. Setkávání je možné v centru Prahy dle domluvy. Klientka má vodicího psa, který chodí vždy s ní. Podle domluvy s dobrovolnicí by s sebou někdy ráda vzala i své dvě děti (11 a 7 let) a vyrazila s dobrovolnicí např. na dětské hřiště či dětskou akci. Klientka žije s rodinou v Českém Brodě a do Prahy dojíždí. Mezi její zájmy patří literatura, cestování a malování.

► Zcela nevidomý muž (28 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním sdílel jeho oblíbené volnočasové aktivity: návštěvy kina a divadla. Frekvence setkávání 1-2x měsíčně ve čtvrtek odpoledne nebo v sobotu. Bydlí na Praze 6 (Dědina).

► Zcela nevidomá paní (66 let) by se ráda potkávala s dobrovolníkem (ženou nebo mužem), který by s ní chodil na procházky nebo kratší výlety. Frekvence setkávání je cca 1x za 14 dní. Mezi zájmy klientky patří jóga, kultura a četba. Bydlí na Praze 4 (Pankrác).

► Zcela nevidomá žena (33 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s klientkou hrál a popisoval počítačové hry (děj, prostředí, postavy, způsob hraní …) na počítači nebo herní konzoli, podle technických možností klientky a dobrovolníka. Nejoblíbenější hry: Star Control II a série The last of us, dále Assassin’s Creed, novější Tomb raider ap. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní ve všední dny, nebo o víkendu v odpoledních nebo večerních hodinách (vždy podle oboustranných aktuálních časových možností). Mezi klientčiny zájmy patří: tvůrčí psaní (povídky převážně sci-fi/fantasy), zpěv, sledování youtuberů v němčině a počítače. Klientka bydlí na Praze 4 – Michle.

► Nevidomá žena (35 let) hledá dobrovolníka či dobrovolnici (věk nerozhoduje) pro aktivity jako jsou: procházky do přírody, návštěva kulturních památek, plavání či chůze s holemi nordic walking. V případě plavání by z praktických důvodů upřednostnila ženu, u ostatních aktivit pohlaví nerozhoduje.
Schůzky by bylo možno realizovat od pátku do pondělí. Frekvence schůzek by byla asi dvakrát do měsíce, či dle aktuálních časových možností obou zúčastněných stran. Bydlí v Horních Počernicích.

► Zcela nevidomá žena (40 let) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ní chodil běhat (lehký běh) popřípadě plavat. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní ve všední dny, nebo o víkendu (vždy podle oboustranných aktuálních časových možností). Klientka pracuje jako průvodkyně na Neviditelné výstavě. Ráda čte, sportuje a chodí na procházky. Bydlí na Praze 4 (Kunratice). K uvítá, pokud by dobrovolník byl ze stejné lokality. Pozn.: K nejvíce stojí o pravidelné běhání, časem by  chtěla  připojit i psa o kterého má K zažádáno.

► Zcela nevidomá žena (60 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), se kterým by mohla vyrazit na procházku či výlet do přírody v okrajových částech Prahy nebo v okolí Prahy. Ráda by se setkávala 1-3 krát v měsíci. Klientka se zajímá o kulturu, vědu a ezoteriku. Dříve pracovala jako učitelka hudby a masérka. Bydlí na Praze 5 (Hlubočepy), ale místo srazu může být i jinde na stanici MHD. Čas setkání dle dohody s dobrovolníkem.

► Zrakově znevýhodněný muž (66) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ním chodil na procházky nebo po různých pochůzkách v okolí bydliště (nákup, lékárna, úřady apod.) Frekvence setkávání je 2-3 měsíčně kdykoliv přes týden. Mezi jeho zájmy patří fotografie, koně, elektronika, cizí jazyky. Bydlí na Praze 4 (Novodvorská).

► Prakticky nevidomá žena (64 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila na procházky nebo po různých pochůzkách v okolí bydliště (lékárna, lékař, nákup apod.). Frekvence setkávání je 1x týdně kdykoli ve všední dny nebo o víkendu. Mezi klientčiny zájmy patří kultura a kočky. Bydlí na Praze 10 (Vršovice).

► Prakticky nevidomý muž (58 let) hledá dobrovolnici, se kterou by mohl vyrazit na výlet po Praze a okolí, případně ho doprovázet na kulturní akce. Frekvence setkávání 1 x 14 dní. Mezi jeho zájmy parří muzika, psychologie, příroda, literatura, plavání. Bydlí v Praze 10 (Záběhlice).

► Prakticky nevidomá žena (74 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní a jejím vodicím psem vyrážel na procházky do přírody a příležitostně jí pomohl s přečtením pošty nebo jiných dokumentů, případně vyrazil za kulturou. Mezi klientčiny zájmy patří hudba, cestování nebo četba. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní ve všední dny nebo o víkendu dle možností dobrovolníka. Klientka bydlí na Praze 7 (Holešovice).

► Prakticky nevidomá žena (52 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní cca 3 x měsíčně chodil na procházku společně se psem. Jedná se o štěně v předvýchově, a proto je nutné chodit i do centra Prahy a obchodních center. Dobrovolník by poskytoval také vizuální dopomoc, tj. dával zpětnou vazbu k tomu, co pes v některých situacích dělá. Setkávání by probíhalo kdykoli během dne a týdne dle možností dobrovolníka. Mezi klientčiny zájmy patří koně, psi, plavání a lyže, má vodicího psa. Bydlí na Praze 14 (Černý Most), ale spolupráce není vázána na tuto lokalitu, místo srazu by klientka přizpůsobila dobrovolníkovi.

► Zcela nevidomá žena (44) hledá dobrovolnici – ženu, která by ji pomáhala s online nákupy oděvů, a to převážně z vlastního počítače přes eshopy, příležitostně i osobně v kamenných obchodech. Klientka bydlí na Praze 4 (Krč).

► Zcela nevidomá paní (47 let) hledá dobrovolnici ženu, se kterou by mohla zajít do divadla, na koncert nebo na výstavu. Ráda by také vyrazila na procházku nebo výlet, příležitostně by uvítala i doprovod na nákup. Klientku baví ruční práce, čtení, kultura, vaření i pečení. Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně ve všední dny (odpoledne nebo večer) i o víkendu (kdykoliv). Klientka bydlí na Praze 9 (Vysočany).

► Zcela nevidomá žena (66 let) hledá ženu, která by ji pravidelně doprovázela na plavání. Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně ve všední dny i o víkendu kdykoliv během dne. Klientka je v důchodu. Bydlí na Praze 3 (Chmelnice).

► Prakticky nevidomá žena (64 let) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ní 1 – 2 x měsíčně o víkendu chodil na procházky a turistické výlety, včetně účasti na organizovaných naučných akcích. Klientka uvítá i společné nákupy (všední dny odpoledne nebo víkend). Mezi její zájmy patří turistika, četba, divadlo a koncerty. Klientka bydlí na Praze 5 (Hlubočepy) a pracuje jako telefonistka.

► Zcela nevidomý muž (72 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním vyrážel na krátké procházky spojené ideálně s občasným posezením a popovídáním v zahradní restauraci, hospůdce apod. Klient by uvítal i příležitostné návštěvy kulturních akcí (koncerty, divadlo, festivaly). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoliv ve všední dny nebo o víkendu. Mezi zájmy klienta patří hudba a literatura. Dříve pracoval v oblasti realit a bydlí s rodinou na Praze 14 (Černý Most).

► Prakticky nevidomá žena (59 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila plavat (bazén Petynka, Průhonice, Homolka nebo Podolí). Vstupné dobrovolnici zaplatí klientka. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní, v pracovních dnech či o víkendu od cca 9.00 do 17.00 hod. dle světla. Mezi zájmy klientky patří kulturní akce (koncerty, kino, divadlo, procházky a výlety za kulturou). Klientka bydlí na Praze 13 (Stodůlky). Klientka má kombinovanou vadu zraku a sluchu, nosí naslouchadla a má červenobílou hůl.

► Prakticky nevidomá žena (70 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila plavat (bazén Zelený pruh) nebo na procházky. Frekvence setkávání je 1x týdně kdykoli ve všední dny nebo o víkendu. Mezi klientčiny zájmy patří četba, hudba, příroda nebo psychologie. Bydlí na Praze 4 (Komořany).

► Seniorka se zbytky zraku (74 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by chodil k ní domů přečíst a protřídit poštu a dokumenty, občas ji doprovodil do kostela nebo na různých pochůzkách v okolí bydliště (lékárna apod.). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní v odpoledních hodinách (cca od 14.00 – 15.00 hod.). Klientka bydlí na Praze 5 (Zličín) a doma má kočku.

► Zrakově postižená paní (70 let, zkreslené, rozmazané vidění) hledá aktivního dobrovolníka, se kterým by mohla chodit na vycházky po Praze nebo vyrazit na různé kulturní akce (např. výstavy). Uvítala by i občasný doprovod k lékaři. Frekvence setkávání je cca 1 x za 14 dní, ve všední dny i o víkendu, klientka se časově přizpůsobí. Paní bydlí na Praze 14 (Černý Most), po městě se pohybuje samostatně.

► Prakticky nevidomá žena (44 let) hledá aktivního dobrovolníka (ženu nebo muže), na doprovody na kulturní akce (divadlo, kino, koncerty, kulturní aktivity spojené s moravským folklorem). Dále by ráda chodila na procházky a pěší výlety (po Praze i mimo Prahu). Uvítá také dopomoc při společném vaření. Některých aktivit by se občas účastnila i její dcera (11 let). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoli ve všední dny i o víkendu. Klientka bydlí s dcerou na Praze 15 (Hostivař).

Jestliže Vás některý inzerát zaujal, ale nemůžete nabídnout frekvenci setkávání, kterou by uvítal klient, neváhejte s přihlášením, protože klient může mít dobrovolníků více, aby se pokryla jeho poptávka.