Poptávky našich klientů

Nově vložené a aktualizované

► Prakticky nevidomá žena (24 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní vyrážela na procházky po Praze a navštěvovala s ní kulturní akce (divadla, koncerty). Při té příležitosti by uvítala i posezení (např. v cukrárně) a popovídání. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní ideálně o víkendech. Mezi klientčiny zájmy patří hudba, zpěv, vaření a minerály. Klientka žije na Praze 4 (Nusle).

► Zcela nevidomá seniorka (85 let) by se ráda setkávala s dobrovolnicí ženou, která by s ní 1 x za 14 dní vyrazila na procházku po okolí v blízkosti bydliště. Klientka vystudovala obchodní školu a pracovala jako korespondentka. Mezi její zájmy patří vážná hudba a příroda. Bydlí v domově pro seniory na Praze 10 (Záběhlice).

► Zcela nevidomá žena (56 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže) pro jištění na lezecké stěně (zkušenost s lezením má). Uvítala by i občasné delší či kratší pěší vycházky do přírody, návštěvy různých cestovatelských besed apod. Frekvence setkávání je cca 1x za 14 dní dle domluvy. Mezi klientčiny zájmy patří např. literatura, hudba, cestování a jóga. Klientka žije střídavě na Praze 4 (Braník) a v Rakovníku.  

► Prakticky nevidomá žena (57 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní sdílel různé sportovní aktivity (jízda na tandemovém kole, plavání a výlety). Příležitostně by byla ráda za společnou návštěvu kulturních akcí (koncerty, divadlo). Frekvence setkávání je cca 1 x za 14 dní. Časové možnosti klientky jsou v pondělí a pátek dopoledne i odpoledne, nebo úterý, středa, čtvrtek po 15 hod. Kolo má klientka vlastní a pro jízdu není nutná předchozí zkušenost s jízdou na tandemovém kole. Klientka bydlí na Praze 2 (Vinohrady) a pracuje jako učitelka hudby.

► Zcela nevidomá maminka (28 let) hledá dobrovolníka pro společné procházky a hraní s malou dcerkou (cca 6 měsíců). Dále nákupy, doprovody k lékařům, na poštu a na úřady. Občas by ráda zašla i na nějakou kulturní akci (koncert, výstava). Výhledově také návštěvy dětských hřišť až bude dcerka větší. Klientka pracovala na Neviditelné výstavě jako průvodkyně a v mateřské školce. Ke klientčiným zájmům patří, sporty a vaření. Ráda by se setkávala 1x za 14 dní kdykoliv po domluvě s dobrovolníkem. Klientka bydlí společně s rodinou na Praze 6 (Vokovice).

► Zcela nevidomá žena (50 let) hledá dobrovolnici ženu na setkávání v Praze za účelem nákupů, obstarávání pochůzek, pomoci s orientací na internetu a třídění dokumentů. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní. Klientka může ve všední dny, ideálně mezi 10.00 – 16.00 hod., 1x za 14 dní i v pozdějších odpoledních hodinách. Setkávání je možné v centru Prahy dle domluvy. Klientka má vodicího psa, který chodí vždy s ní. Podle domluvy s dobrovolnicí by s sebou někdy ráda vzala i své dvě děti (11 a 7 let) a vyrazila s dobrovolnicí např. na dětské hřiště či dětskou akci. Klientka žije s rodinou v Českém Brodě a do Prahy dojíždí. Mezi její zájmy patří literatura, cestování a malování.

► Zcela nevidomý muž (28 let) hledá dobrovolníka muže, který by s ním chodil pravidelně plavat. Frekvence setkávání 1-2x měsíčně ve čtvrtek odpoledne nebo v sobotu. Bydlí na Praze 6 (Dědina).

► Zcela nevidomá paní (66 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní chodil na pravidelné procházky do okolí jejího bydliště. Frekvence setkávání by záležela na možnostech dobrovolníka, ideálně 1x týdně v odpoledních hodinách. Klientka je v důchodu, ráda vaří, zajímá se o literaturu, cestování, cizí jazyky. Bydlí na Praze 3 (Chmelnice).

► Zcela nevidomý muž (28 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním sdílel jeho oblíbené volnočasové aktivity: návštěvy kina a divadla. Frekvence setkávání 1-2x měsíčně ve čtvrtek odpoledne nebo v sobotu. Bydlí na Praze 6 (Dědina).

► Zcela nevidomá paní (66 let) by se ráda potkávala s dobrovolníkem (ženou nebo mužem), který by s ní chodil na procházky nebo kratší výlety. Frekvence setkávání je cca 1x za 14 dní. Mezi zájmy klientky patří jóga, kultura a četba. Bydlí na Praze 4 (Pankrác).

► Zcela nevidomá žena (33 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s klientkou hrál a popisoval počítačové hry (děj, prostředí, postavy, způsob hraní …) na počítači nebo herní konzoli, podle technických možností klientky a dobrovolníka. Nejoblíbenější hry: Star Control II a série The last of us, dále Assassin’s Creed, novější Tomb raider ap. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní ve všední dny, nebo o víkendu v odpoledních nebo večerních hodinách (vždy podle oboustranných aktuálních časových možností). Mezi klientčiny zájmy patří: tvůrčí psaní (povídky převážně sci-fi/fantasy), zpěv, sledování youtuberů v němčině a počítače. Klientka bydlí na Praze 4 – Michle.

Nevidomá žena (35 let) hledá dobrovolníka či dobrovolnici (věk nerozhoduje) pro aktivity jako jsou: procházky do přírody, návštěva kulturních památek, plavání či chůze s holemi nordic walking. V případě plavání by z praktických důvodů upřednostnila ženu, u ostatních aktivit pohlaví nerozhoduje.
Schůzky by bylo možno realizovat od pátku do pondělí. Frekvence schůzek by byla asi dvakrát do měsíce, či dle aktuálních časových možností obou zúčastněných stran. Bydlí v Horních Počernicích.

 Prakticky nevidomý mladý muž (26 let) hledá dobrovolníka, který by s ním jezdil na dvojkole. Frekvence setkávání podle možností dobrovolníka (ideálně 2x měsíčně) ve všední dny i o víkendu podle domluvy. Klient má rád moderní hudbu (pop, rock), pracuje jako průvodce na Neviditelné výstavě a bydlí na Praze 2.

► Zcela nevidomá žena (40 let) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ní chodil běhat (lehký běh) popřípadě plavat. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní ve všední dny, nebo o víkendu (vždy podle oboustranných aktuálních časových možností). Klientka pracuje jako průvodkyně na Neviditelné výstavě. Ráda čte, sportuje a chodí na procházky. Bydlí na Praze 4 (Kunratice). K uvítá, pokud by dobrovolník byl ze stejné lokality. Pozn.: K nejvíce stojí o pravidelné běhání, časem by  chtěla  připojit i psa o kterého má K zažádáno.

► Zcela nevidomá žena (60 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), se kterým by mohla vyrazit na procházku či výlet do přírody v okrajových částech Prahy nebo v okolí Prahy. Ráda by se setkávala 1-3 krát v měsíci. Klientka se zajímá o kulturu, vědu a ezoteriku. Dříve pracovala jako učitelka hudby a masérka. Bydlí na Praze 5 (Hlubočepy), ale místo srazu může být i jinde na stanici MHD. Čas setkání dle dohody s dobrovolníkem.

 

Ostatní poptávky

► Zrakově znevýhodněný muž (66) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ním chodil na procházky nebo po různých pochůzkách v okolí bydliště (nákup, lékárna, úřady apod.) Frekvence setkávání je 2-3 měsíčně kdykoliv přes týden. Mezi jeho zájmy patří fotografie, koně, elektronika, cizí jazyky. Bydlí na Praze 4 (Novodvorská).

► Prakticky nevidomý muž (47 let) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ním aktivně sportoval. Klient rád běhá, chodí na výlety a navštěvuje horolezeckou stěnu. Bude rád, pokud by alespoň jeden z těchto sportů mohl provozovat s dobrovolníkem 2x-4x měsíčně. Časové možnosti klienta jsou ve všední dny dopoledne i odpoledne podle zaměstnání a občas víkend. Klient pracuje jako masér a bydlí na Praze 4 (Nusle/Pankrác).

► Zcela nevidomá žena (57 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila na kulturní akce v místě jejího bydliště i jinde v Praze (divadlo, kino, výstavy, besedy, exkurze) a na procházky či kratší výlety. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní – 1x měsíčně kdykoli ve všední dny i o víkendech. Klientka bydlí na Praze 21 (Újezd nad Lesy) a byla by ráda, kdyby mohla dobrovolnice jezdit za ní. Zajímá ji kultura, literatura a lehčí turistika.

► Zcela nevidomá žena (84 let) hledá dobrovolnici ženu, která by jí pomáhala s drobnějšími úkony v domácnosti (především pomoc s tříděním a údržbou oblečení a jinými občasnými praktickými záležitosti), vyrazila s ní na příležitostné nákupy (oblečení, věci do domácnosti apod.) nebo na procházku. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní ve všední dny odpoledne. Klientka dříve pracovala jako pedagožka, mezi její zájmy patří hudba, zajímá se o dění doma i ve světě a je aktivní v místním katolickém spolku. Bydlí na Praze 6 (Břevnov). Pozn.: Klientka by preferovala někoho z blízké lokality, aby to k ní neměl daleko.

► Prakticky nevidomá žena (64 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila na procházky nebo po různých pochůzkách v okolí bydliště (lékárna, lékař, nákup apod.). Frekvence setkávání je 1x týdně kdykoli ve všední dny nebo o víkendu. Mezi klientčiny zájmy patří kultura a kočky. Bydlí na Praze 10 (Vršovice). Má doma kočku. Pozn.: kočka je v bytě trochu cítit z důvodu močových kamenů a zánětu močového měchýře.

► Prakticky nevidomý muž (58 let) hledá dobrovolnici, se kterou by mohl vyrazit na výlet po Praze a okolí, případně ho doprovázet na kulturní akce. Frekvence setkávání 1 x 14 dní. Mezi jeho zájmy parří muzika, psychologie, příroda, literatura, plavání. Bydlí v Praze 10 (Záběhlice).

► Prakticky nevidomá žena (74 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní a jejím vodicím psem vyrážel na procházky do přírody a příležitostně jí pomohl s přečtením pošty nebo jiných dokumentů, případně vyrazil za kulturou. Mezi klientčiny zájmy patří hudba, cestování nebo četba. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní ve všední dny nebo o víkendu dle možností dobrovolníka. Klientka bydlí na Praze 7 (Holešovice).

► Prakticky nevidomá žena (52 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní cca 3 x měsíčně chodil na procházku společně se psem. Jedná se o štěně v předvýchově, a proto je nutné chodit i do centra Prahy a obchodních center. Dobrovolník by poskytoval také vizuální dopomoc, tj. dával zpětnou vazbu k tomu, co pes v některých situacích dělá. Setkávání by probíhalo kdykoli během dne a týdne dle možností dobrovolníka. Mezi klientčiny zájmy patří koně, psi, plavání a lyže, má vodicího psa. Bydlí na Praze 14 (Černý Most), ale spolupráce není vázána na tuto lokalitu, místo srazu by klientka přizpůsobila dobrovolníkovi.

► Zcela nevidomá žena (44) hledá dobrovolnici – ženu, která by ji pomáhala s online nákupy oděvů, a to převážně z vlastního počítače přes eshopy, příležitostně i osobně v kamenných obchodech. Klientka bydlí na Praze 4 (Krč).

► Zcela nevidomá paní (47 let) hledá dobrovolnici ženu, se kterou by mohla zajít do divadla, na koncert nebo na výstavu. Ráda by také vyrazila na procházku nebo výlet, příležitostně by uvítala i doprovod na nákup. Klientku baví ruční práce, čtení, kultura, vaření i pečení. Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně ve všední dny (odpoledne nebo večer) i o víkendu (kdykoliv). Klientka bydlí na Praze 9 (Vysočany).

► Zcela nevidomá žena (49 let) hledá dobrovolnici, která by s ní a její dcerou (8 let) vyrážela na různorodé akce a výlety po Praze, případně v okolí (např. výstavy, mořský svět). Akcí by se občas účastnil i její prakticky nevidomý manžel. Občas by se také ráda setkala s dobrovolnicí sama k zajištění různých nákupů (např. IKEA). Frekvence setkávání 1x za 14 dní o víkendu, pro samostatné setkávání spíše ve všední den. Klientka bydlí s rodinou v obci Stochov, do Prahy samostatně dojíždí. Má vodicího psa.

► Zcela nevidomá žena (66 let) hledá ženu, která by ji pravidelně doprovázela na plavání. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní ve všední dny i o víkendu kdykoliv během dne. Klientka je v důchodu. Bydlí na Praze 3.

► Prakticky nevidomá žena (64 let) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ní 1 – 2 x měsíčně o víkendu chodil na procházky a turistické výlety, včetně účasti na organizovaných naučných akcích. Klientka uvítá i společné nákupy (všední dny odpoledne nebo víkend). Mezi její zájmy patří turistika, četba, divadlo a koncerty. Klientka bydlí na Praze 5 (Hlubočepy) a pracuje jako telefonistka.

► Zcela nevidomý muž (72 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním vyrážel na krátké procházky spojené ideálně s občasným posezením a popovídáním v zahradní restauraci, hospůdce apod. Klient by uvítal i příležitostné návštěvy kulturních akcí (koncerty, divadlo, festivaly). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoliv ve všední dny nebo o víkendu. Mezi zájmy klienta patří hudba a literatura. Dříve pracoval v oblasti realit a bydlí s rodinou na Praze 14 (Černý Most).

►Prakticky nevidomá žena (59 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila plavat (bazén Petynka, Průhonice, Homolka nebo Podolí). Vstupné dobrovolnici zaplatí klientka. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní, v pracovních dnech či o víkendu od cca 9.00 do 17.00 hod. dle světla. Mezi zájmy klientky patří kulturní akce (koncerty, kino, divadlo, procházky a výlety za kulturou). Klientka bydlí na Praze 13 (Stodůlky). Klientka má kombinovanou vadu zraku a sluchu, nosí naslouchadla a má červenobílou hůl.

► Klient se zbytky zraku (50 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ním chodila plavat ve všední dny po 18. hod., nebo o víkendech dle domluvy. Frekvence setkávání je 1x za 3 týdny. Volba bazénu by byla na dohodě s dobrovolnicí, klient může dojet téměř kamkoliv. Mezi klientovy zájmy patří cestování a poslech rádiových pořadů a bydlí na Praze 5 (Hlubočepy).

► Prakticky nevidomá žena (70 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila plavat (bazén Zelený pruh) nebo na procházky. Frekvence setkávání je 1x týdně kdykoli ve všední dny nebo o víkendu. Mezi klientčiny zájmy patří četba, hudba, příroda nebo psychologie. Bydlí na Praze 4 (Komořany).

► Seniorka se zbytky zraku (74 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by chodil k ní domů přečíst a protřídit poštu a dokumenty, občas ji doprovodil do kostela nebo na různých pochůzkách v okolí bydliště (lékárna apod.). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní v odpoledních hodinách (cca od 14.00 – 15.00 hod.). Klientka bydlí na Praze 5 (Zličín) a doma má kočku.

► Zrakově postižená paní (70 let, zkreslené, rozmazané vidění) hledá aktivního dobrovolníka, se kterým by mohla chodit na vycházky po Praze nebo vyrazit na různé kulturní akce (např. výstavy). Uvítala by i občasný doprovod k lékaři. Frekvence setkávání je cca 1 x za 14 dní, ve všední dny i o víkendu, klientka se časově přizpůsobí. Paní bydlí na Praze 14 (Černý Most), po městě se pohybuje samostatně.

► Zcela nevidomý muž (51 let) hledá dobrovolníka na občasnou vizuální pomoc v domácnosti nebo při různých pochůzkách. Frekvence setkávání lze přizpůsobit možnostem dobrovolníka (ideálně 1-2x měsíčně). Klient má čas o víkendu, ve všední den dopoledne nebo pátky odpoledne. Pracuje jako učitel hudby. Bydlí na Praze 11 – Chodov a má vodicího psa.

► Prakticky nevidomá žena (44 let) hledá aktivního dobrovolníka (ženu nebo muže), na doprovody na kulturní akce (divadlo, kino, koncerty, kulturní aktivity spojené s moravským folklorem). Dále by ráda chodila na procházky a pěší výlety (po Praze i mimo Prahu). Uvítá také dopomoc při společném vaření. Některých aktivit by se občas účastnila i její dcera (11 let). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoli ve všední dny i o víkendu. Klientka bydlí s dcerou na Praze 15 (Hostivař).

Jestliže Vás některý inzerát zaujal, ale nemůžete nabídnout frekvenci setkávání, kterou by uvítal klient, neváhejte s přihlášením, protože klient může mít dobrovolníků více, aby se pokryla jeho poptávka.