Poptávky našich klientů

Nově vložené a aktualizované

► Zcela nevidomá žena (37 let) hledá dobrovolnici ženu, která by spolupracovala s ní a jejími dětmi (1,5 a 7 let). Zájem by měla především o výtvarné činnosti a tvoření, procházky a dětská hřiště. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní podle domluvy. Klientka bydlí na Praze 9 (Černý Most).

► Prakticky nevidomá žena (26 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže) na pomoc s pravidelnými nákupy (potraviny, drogerie, věci do domácnosti, farmářské trhy) a příležitostně s praktickými pochůzkami (např. pošta) či venčením psa. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní v odpoledních hodinách (cca po 15. hod.). Pro nákupy se jí hodí setkávání v okolí bydliště (tramvajová zastávka Slánská), případně nemá problém samostatně dojet na jiné místo srazu. Mezi klientčiny zájmy patří četba (sci-fi a fantasy), práce na počítači a s telefonem, lukostřelba, nakupování a kultura. Bydlí na Praze 6 (Řepy), pracuje jako sociální pracovnice a má vodicího psa. 

► Zcela nevidomý muž (49 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže) na projížďky na tandemovém kole po Praze i okolí (po cyklostezkách). Frekvence setkávání je 1x – 2x za měsíc o víkendech, případně ve všední den odpoledne dle dohody. Klient pracuje jako poradenský pracovník a lektor počítačových dovedností pro nevidomé, zajímá se o kulturu a rád sportuje (cyklistika, turistika). Má vlastní tandemové kolo a v jízdě na něm dobrovolníka zaučí. Bydlí na Praze 13 (Stodůlky).  

► Zcela nevidomý muž (24 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ním chodila na procházky do Divoké Šárky nebo Stromovky. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní ve všední dny (pondělí až čtvrtek) po 15. hodině. Klient je mimopražský, ale přes týden pobývá ve středisku pro nevidomé Dědina (P-6). Mezi jeho zájmy patří společenské a deskové hry.

► Prakticky nevidomý muž (63 let) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ním chodil na procházky především v přírodě v Praze (např. Prokopské údolí, Divoká Šárka). Frekvence setkávání je 2-3x měsíčně ve všední dny i o víkendu. Mezi klientovy zájmy patří návštěvy kulturních akcí nebo procházky. Bydlí na Praze 9.

Prakticky nevidomá žena (47 let) hledá dobrovolníka podobného věku (ženu nebo muže), který by s ní chodil na výstavy, koncerty nebo na jiné kulturní akce. Občas by ráda zašla na procházku po Praze nebo vyrazila na nějakou akci. Frekvence setkávání je 1 – 2 x měsíčně ve všední dny nebo o víkendu. Mezi zájmy klientky patří sběr autogramů, plavání, jízda na kole a příroda. Klientka bydlí na Praze 8 (Trója).

► Prakticky nevidomá žena (50 let) hledá dobrovolnici ženu, která by ji doprovázela na nákupy (oblečení, doplňky do bytu apod.) a chodila s ní na procházky s vodicím psem. Preferovala by sportovně založenou dobrovolnici s kladným vztahem ke zvířatům. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní spíš v odpoledních hodinách. Mezi klientčiny zájmy patří koně, psi, plavání a lyže. Bydlí na Praze 14 (Černý Most) a má vodicího psa.

► Zcela nevidomá žena (44 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), se kterým by mohla vyrazit na procházku po Praze či výlet do nějakého jiného města, případně na nějakou kulturní akci. Dle zájmu dobrovolníka uvítá doprovod i při sportovních aktivitách (tandem, plavání). Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně, ve všední dny nebo o víkendu. Klientka se zajímá o psychologii a folkovou hudbu, má ráda zvířata a bydlí na Praze 14 (Černý Most).

Prakticky nevidomá žena (42 let) hledá aktivního dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní a s její dcerou (10 let) vyrážel na delší procházky a výlety (po Praze i mimo Prahu). Dále by se ráda bez dcery účastnila s dobrovolníkem různých vzdělávacích a kulturních akcí. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoli ve všední dny i o víkendu. Klientka bydlí s rodinou na Praze 15 (Hostivař).

Prakticky nevidomý muž (47 let) hledá dobrovolníka muže, který by ho doprovázel do sauny. Sraz s dobrovolníkem by byl kdekoli v blízkosti metra, klient cestuje po Praze samostatně. Frekvence potkávání 1x měsíčně v dopoledních i odpoledních hodinách. Klient pracuje jako průvodce, bydlí společně s manželkou a dcerou za Prahou, má vodicího psa. Dobrovolník by měl vstup do sauny zdarma.

Ostatní poptávky

► Zcela nevidomá žena (54 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila na kulturní akce (divadlo, kino, výstavy, besedy, exkurze) a na procházky či kratší výlety. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoli ve všední dny i o víkendech. Klientka bydlí na Praze 9 (Újezd nad Lesy), s dobrovolníkem by se mohla setkávat buď na Černém Mostě, nebo na Depo Hostivař. Zajímá ji kultura, literatura a lehčí turistika.

► Prakticky nevidomá žena (33 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by vyrážel s ní a jejími dvěma syny (5 a 2 roky) na různé dětské aktivity a na hřiště. Uvítá také pomoc při předčítání dětských knížek, prohlížení obrázků a hraní her. Frekvence setkávání 1 x měsíčně až 1 x týdně podle domluvy. Klientka bydlí v Praze 5 (Zbraslav), ale na aktivity mimo domov může dorazit i na jiné místo v Praze.

► Prakticky nevidomá žena (52 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila na nákupy, na úřady, občas ji doprovodila k lékaři nebo na kulturní akci. Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně v odpoledních hodinách. Klientka bydlí na Praze 5 (Hlubočepy), ale s dobrovolníkem se může scházet i jinde dle domluvy. Ráda chodí do divadla, na koncerty nebo na výstavy.

► Prakticky nevidomá žena (64 let) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ní 1 – 2 x měsíčně o víkendu chodil na procházky a turistické výlety, včetně účasti na organizovaných naučných akcích. Klientka uvítá i společné nákupy (všední dny odpoledne nebo víkend). Mezi její zájmy patří turistika, četba, divadlo a koncerty. Klientka bydlí na Praze 5 (Hlubočepy) a pracuje jako telefonistka.

► Starší paní se zbytky zraku (79 let) hledá dobrovolnici, která by ji doprovodila na drobné nákupy a při pochůzkách k lékaři. Frekvence setkávání je 1 x za 14 dní dopoledne nebo brzy odpoledne. Klientka bydlí na Praze 6 (Dejvice) a dříve pracovala jako zdravotní sestra.

► Zcela nevidomá žena (61 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní podnikala delší výlety mimo Prahu (kolem 10-20 km). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní o víkendech. Klientka bydlí na Praze 10 (Horní Měcholupy) a mezi její zájmy patří zpěv a turistika.

► Zcela nevidomá žena (47 let) hledá dobrovolnici, která by s ní a její dcerou (7 let) vyrážela na různorodé akce a výlety po Praze, případně v okolí (např. výstavy, mořský svět). Akcí by se občas účastnil i její prakticky nevidomý manžel. Občas by se také ráda setkala s dobrovolnicí sama k zajištění různých nákupů (např. IKEA). Frekvence setkávání 1x za 14 dní o víkendu, pro samostatné setkávání spíše ve všední den. Klientka bydlí s rodinou v obci Stochov, do Prahy samostatně dojíždí. Má vodicího psa.

► Zcela nevidomý muž (71 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním vyrážel na krátké procházky spojené ideálně s občasným posezením a popovídáním v zahradní restauraci, hospůdce apod. Klient by uvítal i příležitostné návštěvy kulturních akcí (koncerty, divadlo, festivaly). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoliv ve všední dny nebo o víkendu. Mezi zájmy klienta patří hudba a literatura. Dříve pracoval v oblasti realit a bydlí s rodinou na Praze 14 (Černý Most).

►Prakticky nevidomá žena (59 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila plavat (bazén Petynka, Průhonice, Homolka nebo Podolí). Vstupné dobrovolnici zaplatí klientka. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní, v pracovních dnech či o víkendu od cca 9.00 do 17.00 hod. dle světla. Mezi zájmy klientky patří kulturní akce (koncerty, kino, divadlo, procházky a výlety za kulturou). Klientka bydlí na Praze 13 (Stodůlky). Klientka má kombinovanou vadu zraku a sluchu, nosí naslouchadla a má červenobílou hůl.

► Klient se zbytky zraku (50 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ním chodila plavat ve všední dny po 18. hod., nebo o víkendech dle domluvy. Frekvence setkávání je 1x za 3 týdny. Volba bazénu by byla na dohodě s dobrovolnicí, klient může dojet téměř kamkoliv. Mezi klientovy zájmy patří cestování a poslech rádiových pořadů a bydlí na Praze 5 (Hlubočepy).

► Zcela nevidomý muž (67 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním chodil na různé kulturní akce, především hudebního charakteru (kromě opery) a na procházky. Frekvence setkávání je cca 1 x za 14 dní ve všední dny v odpoledních hodinách nebo o víkendech (v závislosti na konání akcí). Mezi klientovy zájmy patří hudba (zejména období 60.-80.let, country, jazz apod.) a poslech audioknih. Bydlí na Praze 6 v Liboci, ale s dobrovolníkem se může scházet i jinde dle domluvy.

► Prakticky nevidomá žena (70 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila plavat (bazén Zelený pruh) nebo na procházky. Frekvence setkávání je 1x týdně kdykoli ve všední dny nebo o víkendu. Mezi klientčiny zájmy patří četba, hudba, příroda nebo psychologie. Bydlí na Praze 4 (Komořany).

► Seniorka se zbytky zraku (74 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by chodil k ní domů přečíst a protřídit poštu a dokumenty, občas ji doprovodil do kostela nebo na různých pochůzkách v okolí bydliště (lékárna apod.). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní v odpoledních hodinách (cca od 14.00 – 15.00 hod.). Klientka bydlí na Praze 5 (Zličín) a doma má kočku.

► Zcela nevidomý muž (48 let) hledá dobrovolníka, který by mu pomohl s přepisem not do počítače. Frekvence setkávání je 1x za 2-3 týdny o víkendu nebo ve všední dny v dopoledních hodinách. Klient pracuje jako učitel hudby. Bydlí na Praze 11 – Chodov a má vodicího psa.

►Prakticky nevidomá žena (59 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní navštěvoval odpolední divadelní představení (především Divadlo Broadway a Hudební divadlo Karlín, po domluvě i jiné scény). Vstupné dobrovolníkovi zaplatí klientka. Za tmy potřebuje klientka doprovodit domů (Praha 13 – Stodůlky). Frekvence setkávání je 1 – 2 x měsíčně ve všední dny i o víkendu. Mezi zájmy klientky patří kulturní akce (koncerty, kino, divadlo, procházky a výlety za kulturou). Klientka má kombinovanou vadu zraku a sluchu, nosí naslouchadla a má červenobílou hůl.

► Prakticky nevidomá žena (52 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní vyrážela na procházky a výlety (po Praze i mimo Prahu – dle domluvy s dobrovolnicí). Frekvence setkávání je 1x měsíčně ve všední dny i o víkendu. Klientka ráda chodí do divadla, na koncerty nebo na výstavy. Bydlí na Praze 5 (Hlubočepy), ale s dobrovolnicí se může scházet i jinde dle domluvy. Klientka má psa, kterého cvičí na vodicího, občas by ho na procházky brala s sebou.

► Zrakově postižená paní (69 let, zkreslené, rozmazané vidění) hledá aktivního dobrovolníka, se kterým by mohla chodit na vycházky po Praze nebo vyrazit na různé kulturní akce (např. výstavy). Uvítala by i občasný doprovod k lékaři. Frekvence setkávání je cca 1 x za 14 dní, ve všední dny i o víkendu, klientka se časově přizpůsobí. Paní bydlí na Praze 14 (Černý Most), po městě se pohybuje samostatně.

► Žena se zbytky zraku (54 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní vyrážel na delší turistické výlety. Klientka má zájem i o doprovody na nákupy nebo plavání. Frekvence setkávání by byla dle možností dobrovolníka 1x týdně – 1x za 14 dní ve všední dny nebo o víkendech. Klientka dříve pracovala na recepci, mezi její záliby patří především sport. Bydlí na Praze 3 (Vinohrady).

► Zcela nevidomý muž (48 let) hledá dobrovolníka, který by mu vypomáhal při společných aktivitách s osmiletou dcerou (procházky, výlety apod.) Uvítá také občasnou vizuální pomoc v domácnosti nebo při různých pochůzkách. Frekvence setkávání je 1x za 2-3 týdny o víkendu nebo ve všední den odpoledne. Klient pracuje jako učitel hudby. Bydlí na Praze 11 – Chodov a má vodicího psa.

Jestliže Vás některý inzerát zaujal, ale nemůžete nabídnout frekvenci setkávání, kterou by uvítal klient, neváhejte s přihlášením, protože klient může mít dobrovolníků více, aby se pokryla jeho poptávka.