Poptávky našich klientů

Nově vložené a aktualizované

► Zcela nevidomý muž (52 let) hledá dobrovolnici ženu, která by mu pomáhala při pochůzkách (pošta, úřady, lékaři, drobné nákupy) a předčítání knih (např. historické knihy, životopisy). Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně, ideálně ve čtvrtek. Klient pracuje jako učitel hry na kytaru a mezi jeho zájmy patří cestování, politika, četba a sledování sportovních přenosů. Bydlí s rodinou na Praze 6 (Dejvice).

► Zcela nevidomá žena (59 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), se kterým by mohla vyrazit na procházku po Praze (s daným cílem) či turistický výlet (do 15 km), případně na výstavu či přednášku. Ráda by se setkávala 1 – 3 krát v měsíci. Klientka se zajímá o kulturu, vědu a ezoteriku. Dříve pracovala jako učitelka hudby a masérka. Bydlí na Praze 5 (Hlubočepy), ale místo srazu může být i jinde na stanici MHD. Čas setkání dle dohody s dobrovolníkem.

► Zcela nevidomá paní (42 let) hledá dobrovolnici ženu, se kterou by mohla zajít do divadla, na koncert nebo na výstavu. Ráda by také vyrazila na procházku nebo výlet, příležitostně by uvítala i doprovod na nákup. Klientka pracuje jako kartáčnice, baví ji ruční práce, čtení, kultura, vaření i pečení. Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně ve všední dny (odpoledne nebo večer) i o víkendu (kdykoliv). Klientka bydlí na Praze 9 (Vysočany). 

► Zcela nevidomá žena (48 let) hledá dobrovolnici, která by s ní a její dcerou (8 let) vyrážela na různorodé akce a výlety po Praze, případně v okolí (např. výstavy, mořský svět). Akcí by se občas účastnil i její prakticky nevidomý manžel. Občas by se také ráda setkala s dobrovolnicí sama k zajištění různých nákupů (např. IKEA). Frekvence setkávání 1x za 14 dní o víkendu, pro samostatné setkávání spíše ve všední den. Klientka bydlí s rodinou v obci Stochov, do Prahy samostatně dojíždí. Má vodicího psa. 

► Zcela nevidomá maminka (34 let) by se ráda potkávala s dobrovolníkem (ženou nebo mužem), který by s ní a jejím 4,5 letým synem vyrážel na dětská hřiště, do herniček a na krátké procházky. Pokud by měl dobrovolník zájem, mohou občas vyrazit i na výlet. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní ve všední dny odpoledne nebo dle domluvy. Klientka bydlí na Praze 14 (Černý Most).

► Prakticky nevidomá žena (26 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže) na pomoc s pravidelnými nákupy (potraviny, drogerie, věci do domácnosti, farmářské trhy) a příležitostně s praktickými pochůzkami (např. pošta) či venčením psa. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní v odpoledních hodinách (cca po 15. hod.). Pro nákupy se jí hodí setkávání v okolí bydliště (tramvajová zastávka Slánská), případně nemá problém samostatně dojet na jiné místo srazu. Mezi klientčiny zájmy patří četba (sci-fi a fantasy), práce na počítači a s telefonem, lukostřelba, nakupování a kultura. Bydlí na Praze 6 (Řepy), pracuje jako sociální pracovnice a má vodicího psa. 

Prakticky nevidomá žena (65 let) hledá dobrovolnici podobného věku, která by ji pravidelně doprovázela na plavání. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní ve všední dny i o víkendu kdykoliv během dne. Klientka je v důchodu, dříve pracovala jako učitelka. Bydlí na Praze 3.

Ostatní poptávky

► Prakticky nevidomá žena (51 let) hledá dobrovolnici ženu, která by ji doprovázela na nákupy (oblečení, doplňky do bytu apod.) a chodila s ní na procházky s vodicím psem. Preferovala by sportovně založenou dobrovolnici s kladným vztahem ke zvířatům. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní spíš v odpoledních hodinách. Mezi klientčiny zájmy patří koně, psi, plavání a lyže. Bydlí na Praze 14 (Černý Most) a má vodicího psa.

► Zcela nevidomá žena (44 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), se kterým by mohla vyrazit na procházku po Praze či výlet do nějakého jiného města, případně na nějakou kulturní akci. Dle zájmu dobrovolníka uvítá doprovod i při sportovních aktivitách (tandem, plavání). Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně, ve všední dny nebo o víkendu. Klientka se zajímá o psychologii a folkovou hudbu, má ráda zvířata a bydlí na Praze 14 (Černý Most).

►Prakticky nevidomá žena (43 let) hledá aktivního dobrovolníka (ženu nebo muže), na doprovody na kulturní akce (divadlo, kino, koncerty, kulturní aktivity spojené s moravským folklorem). Dále by ráda chodila na procházky a pěší výlety (po Praze i mimo Prahu). Uvítá také dopomoc při společném vaření. Některých aktivit by se občas účastnila i její dcera (11 let). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoli ve všední dny i o víkendu. Klientka bydlí s dcerou na Praze 15 (Hostivař).

► Zcela nevidomá žena (54 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila na kulturní akce (divadlo, kino, výstavy, besedy, exkurze) a na procházky či kratší výlety. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoli ve všední dny i o víkendech. Klientka bydlí na Praze 9 (Újezd nad Lesy), s dobrovolníkem by se mohla setkávat buď na Černém Mostě, nebo na Depo Hostivař. Zajímá ji kultura, literatura a lehčí turistika.

► Prakticky nevidomá žena (52 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila na nákupy, na úřady, občas ji doprovodila k lékaři nebo na kulturní akci. Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně v odpoledních hodinách. Klientka bydlí na Praze 5 (Hlubočepy), ale s dobrovolníkem se může scházet i jinde dle domluvy. Ráda chodí do divadla, na koncerty nebo na výstavy.

► Prakticky nevidomá žena (64 let) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ní 1 – 2 x měsíčně o víkendu chodil na procházky a turistické výlety, včetně účasti na organizovaných naučných akcích. Klientka uvítá i společné nákupy (všední dny odpoledne nebo víkend). Mezi její zájmy patří turistika, četba, divadlo a koncerty. Klientka bydlí na Praze 5 (Hlubočepy) a pracuje jako telefonistka.

► Zcela nevidomý muž (72 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním vyrážel na krátké procházky spojené ideálně s občasným posezením a popovídáním v zahradní restauraci, hospůdce apod. Klient by uvítal i příležitostné návštěvy kulturních akcí (koncerty, divadlo, festivaly). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoliv ve všední dny nebo o víkendu. Mezi zájmy klienta patří hudba a literatura. Dříve pracoval v oblasti realit a bydlí s rodinou na Praze 14 (Černý Most).

►Prakticky nevidomá žena (59 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila plavat (bazén Petynka, Průhonice, Homolka nebo Podolí). Vstupné dobrovolnici zaplatí klientka. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní, v pracovních dnech či o víkendu od cca 9.00 do 17.00 hod. dle světla. Mezi zájmy klientky patří kulturní akce (koncerty, kino, divadlo, procházky a výlety za kulturou). Klientka bydlí na Praze 13 (Stodůlky). Klientka má kombinovanou vadu zraku a sluchu, nosí naslouchadla a má červenobílou hůl.

► Klient se zbytky zraku (50 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ním chodila plavat ve všední dny po 18. hod., nebo o víkendech dle domluvy. Frekvence setkávání je 1x za 3 týdny. Volba bazénu by byla na dohodě s dobrovolnicí, klient může dojet téměř kamkoliv. Mezi klientovy zájmy patří cestování a poslech rádiových pořadů a bydlí na Praze 5 (Hlubočepy).

► Prakticky nevidomá žena (70 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila plavat (bazén Zelený pruh) nebo na procházky. Frekvence setkávání je 1x týdně kdykoli ve všední dny nebo o víkendu. Mezi klientčiny zájmy patří četba, hudba, příroda nebo psychologie. Bydlí na Praze 4 (Komořany).

► Seniorka se zbytky zraku (74 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by chodil k ní domů přečíst a protřídit poštu a dokumenty, občas ji doprovodil do kostela nebo na různých pochůzkách v okolí bydliště (lékárna apod.). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní v odpoledních hodinách (cca od 14.00 – 15.00 hod.). Klientka bydlí na Praze 5 (Zličín) a doma má kočku.

► Prakticky nevidomá žena (52 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní vyrážela na procházky a výlety (po Praze i mimo Prahu – dle domluvy s dobrovolnicí). Frekvence setkávání je 1x měsíčně ve všední dny i o víkendu. Klientka ráda chodí do divadla, na koncerty nebo na výstavy. Bydlí na Praze 5 (Hlubočepy), ale s dobrovolnicí se může scházet i jinde dle domluvy. Klientka má psa, kterého cvičí na vodicího, občas by ho na procházky brala s sebou.

► Zrakově postižená paní (69 let, zkreslené, rozmazané vidění) hledá aktivního dobrovolníka, se kterým by mohla chodit na vycházky po Praze nebo vyrazit na různé kulturní akce (např. výstavy). Uvítala by i občasný doprovod k lékaři. Frekvence setkávání je cca 1 x za 14 dní, ve všední dny i o víkendu, klientka se časově přizpůsobí. Paní bydlí na Praze 14 (Černý Most), po městě se pohybuje samostatně.

► Zcela nevidomý muž (48 let) hledá dobrovolníka, který by mu vypomáhal při společných aktivitách s osmiletou dcerou (procházky, výlety apod.) Uvítá také občasnou vizuální pomoc v domácnosti nebo při různých pochůzkách. Frekvence setkávání je 1x za 2-3 týdny o víkendu nebo ve všední den odpoledne. Klient pracuje jako učitel hudby. Bydlí na Praze 11 – Chodov a má vodicího psa.

Jestliže Vás některý inzerát zaujal, ale nemůžete nabídnout frekvenci setkávání, kterou by uvítal klient, neváhejte s přihlášením, protože klient může mít dobrovolníků více, aby se pokryla jeho poptávka.