Provoz Okamžiku během nouzového stavu

Aktualizace 18. 3. 2020

Služby Centra aktivního života zrakově postižených jsou na základě rozhodnutí vlády pozastaveny, v omezeném režimu nadále funguje Dobrovolnické centrum a Poradenské centrum.

Pracujeme částečně z domova, ale maily a telefony stále vyřizujeme. Kontaktujte nás prosím na mobilní telefonní čísla, nevyužívejte pevné linky. Pokud se nedovoláte ihned, omlouváme se, ale budeme Vás kontaktovat, jakmile to bude možné. Zaznamenáváme silné výpadky telefonického i e-mailového spojení způsobeného přetíženou sítí.

  • Některé dílčí programy a aktivity (Doprovázení nevidomých dětí, besedy Poradenského centra) jsme byli nuceni dočasně pozastavit.
  • Od 16. 3. neprobíhá standardní rozesílka jednorázových doprovodů. Velká část poptávaných doprovodů nemůže být realizována. Zjišťujeme ze strany našich klientů, zda mají zájem o zajištění nutných nákupů, s tím, že jejich režim by probíhal formou donášky do domova klienta.
  • V dlouhodobé spolupráci doporučujeme klientům a dobrovolníkům v nejvyšší možné míře nahradit osobní setkávání za alternativní možnosti komunikace (telefonicky, e-mailem, prostřednictvím sociálních sítí) a osobní setkání omezit např. pouze na nutné nákupy, kde preferujeme donášku nákupu klientovi domů.

Klienty i dobrovolníky průběžně informujeme a reagujeme na další vývoj.