Okamžik pořádá výstavu „Mám nevidomé rodiče“

Zveme vás na vernisáž a výstavu fotografií Elišky Rafajové „MÁM NEVIDOMÉ RODIČE“. Výstava se koná v galerii v tzv. Bílém domě, U Meteoru 6, Praha 8 – Libeň.

Otevřeno je v pondělí a ve středu od 8 do18 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8 do 15.30 hodin. a v pátek od 8 do 15 hodin., v sobotu, v neděli a ve svátky je zavřeno.

Vstup na výstavu je zdarma. Vernisáž proběhne v úterý 13. 7. 2021 v 17.00 hodin.

Výstava představuje výběr z fotografií, které vznikly v souvislosti s publikací Nevidomí rodiče a jejich zkušenosti vydanou v roce 2015 Okamžikem. Během její přípravy v rodinách čtyř nevidomých párů autorka pořídila několik desítek fotografií z každodenního života nevidomých rodičů s dětmi. Podařilo se jí zachytit atmosféru v rodinách, jejich běžnou rutinu i šťastné chvíle. Protagonisty souboru fotografií jsou zákonitě děti. V tomto případě shodou okolností čtyři vidící holčičky. Jejich spontaneita i samozřejmost přijímání složité situace ovlivnily vyznění fotografií a tím i výstavy. Vizuální svědectví tak adekvátně doplňuje slovní výpověď v podobě rozhovorů s nevidomými rodiči, kteří se svěřují se svými radostmi i starostmi a snaží se předat své postřehy a zkušenosti dalším podobným rodinám. Optimistický charakter nearanžovaných, chápajících snímků oslovuje diváka a vybízí k zamyšlení nad tolik diskutovaným smyslem a kvalitou života.

Fotografie z cyklu Mám nevidomé rodiče získaly v roce 2016 první cenu ve fotografické soutěži Vládního výboru pro zdravotně postižené Život bez bariér.

My v Okamžiku od roku 2020 spustili nový projekt s názvem Podpora nevidomých rodičů při vzdělávání dětí, který je zaměřený na pomoc rodičům s předškolní, školní i mimoškolní přípravou jejich dětí. Více informací naleznete na https://www.okamzik.cz/co-delame/podpora-nevidomych-rodicu-a-deti/ nebo se ozvěte na e-mail pomocrodinam@okamzik.cz či tel. číslo 733 714 994.