Sourozenci Ptáčkovi – noví patroni Okamžiku

Martina a Josef Ptáčkovi, dva mladí, aktivní, bezprostřední lidé, se kterými se někteří z našich klientů měli možnost setkat na kurzech sebeobrany pro nevidomé, se stali patrony Okamžiku. Oba jsou několikanásobní mistři světa v bojových sportech, ale přesto se jejich svět neomezuje jen na bojová umění. Vedle sportu se věnují dalším projektům, charitativní činnosti, studují, vyučují a svým aktivním přístupem inspirují ostatní. 

Martina, která začala boxovat kvůli šikaně, je nyní osminásobnou mistryní světa v bojových sportech. Jako jediná Češka vyhrála titul mistryně světa v hand to hand combat, jímž se cvičí speciální jednotky a ozbrojené složky. Byla oceněna mezi 24 nejvýraznějšími osobnostmi roku, několikrát se stala Sportovcem roku a získala i ocenění časopisu Forbes. Spolu s bratrem trénuje bojové sporty v Severoatlantické alianci a vystupuje na protiteroristických cvičeních. Zároveň je úspěšnou studentkou Mezinárodních vztahů a působí jako Vyslankyně dobré vůle při MZ ČR. Aktivně vystupuje na pomoc ženám a dětem a zajímá se o problémy a otázky nevidomých.

Josef se stal před týdnem již čtyřnásobným mistrem světa v grapplingu (zápas, kdy boj končí vzdáním se jednoho ze soupeřů). Mimo jiné je i sedminásobným vicemistrem světa a mistrem Evropy ve fightingu.  Není však jen elitní reprezentant, ale i zkušený trenér – trénuje děti, ženy, ale i profesionální sportovce. Aktivně pořádá různé charitativní projekty – v současné době připravuje kampaň proti domácímu násilí a šikaně. Se svou sestrou se nedávno vrátili z českých vesniček v Rumunsku, kde pořádali například olympiádu sportů pro krajany. Za své úspěchy byl několikrát oceněn, stal se sportovcem roku apod.

Oba dva často vystupují na inspirativních přednáškách a konferencích, kde se snaží předávat dále své zkušenosti a inspirovat širokou veřejnost. Je nám ctí s nimi spolupracovat a již se těšíme na naše další společné aktivity.

Více o sourozencích Ptáčkových se můžete dozvědět:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/sampionka-bojovych-umeni-ptackova-si-uziva-dva-ruzne-svety/1784452

https://www.prozeny.cz/clanek/martina-ptackova-22-s-kickboxem-zacala-kvuli-sikane-57755

https://sport.aktualne.cz/ostatni-sporty/martina-a-josef-ptackovi/r~42d5d5dcc01611e989de0cc47ab5f122/?

https://radiozurnal.rozhlas.cz/na-bojove-sporty-se-vaze-i-filozofie-rikaji-sourozenci-ptackovi-mistri-sveta-v-7967389

https://blog.bagalio.cz/rozhovor-sourozenci-ptackovi/

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mlade-hvezdy-budou-zachranovat-dobrou-povest-ceska-v-zahrani/r~2d01ffd8dbcd11e9ac760cc47ab5f122/?