Open House Praha – prohlídky pro nevidomé

Lze architekturu vnímat dotekem? Odpověď je ano a nejen tím!

Festival Open House Praha je svátkem městské architektury pro všechny a proto se snaží tento neopakovatelný zážitek přiblížit všem skupinám obyvatel.

A proto je již čtvrtým rokem připraven speciální program pro lidi se zrakovým postižením, který se na základě spolupráce s odborníky neustále zlepšuje.

Program zahrnuje vybrané budovy, ve kterých na návštěvníky kromě speciálně proškolených dobrovolníků čekají i haptické urbanistické plány, 3D modely budov a popisy tras.

Speciální prohlídky se uskuteční o víkendu 20. a 21. května ve spolupráci se Světluška – Nadační fond Českého rozhlasuStředisko Teiresiás, organizacemi které pomáhají s proškolením průvodců z řad dobrovolníků a dále pak se Střediskem pro podporu studentů se specifickými potřebami ELSA, Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUT a Fakultou umění a architektury Technické univerzity v Liberci FUA TUL, jejíž studenti se podíleli na návrhu a tisku 3D modelů budov.

Speciální prohlídky se letos uskuteční v těchto budovách:

  • Laichterův dům – sobota 20. 5. 12.00 hodin
  • Nová budova ČVUT v Praze – Fakulta architektury – sobota 20. 5. 14.00 hodin
  • Všeobecný penzijní ústav – dům Radost – sobota 20. 5. 16.00 hodin
  • Klubový dům Autoklubu České republiky – neděle 21. 5. 12.00 hodin
  • Kostel sv. Anny – Pražská křižovatka – neděle 21. 5. 14.00 hodin
  • Quadrio – neděle 21. 5. 16.00 hodin

Vstup na prohlídky je zdarma bez nutnosti předchozí registrace. Ve všech budovách bude návštěvníkům umožněn vstup v doprovodu vodicích či asistenčních psů. Popisy tras k jednotlivým objektům budou připraveny na začátku května na webu.

Více na: https://bit.ly/3n2Esax