Okamžik oslavil dvacáté výročí

Dne 15. září 2020 jsme se v krásných prostorách Chodovské tvrze měli možnost setkat se zástupci podporovatelů, příznivců Okamžiku, spolupracujících organizací a samozřejmě i s našimi klienty a dobrovolníky.

A jelikož už od svého počátku se Okamžik věnoval také kultuře a snažil se prezentovat kulturní aktivity nevidomých, pozvali jsme na Chodovskou tvrz několik autorů hudby, písní, povídek a básní z řad nevidomých a celý program komponovaného večera sestavili právě z jejich autorských děl.

Zazněly skladby Rachel Skleničkové a Michaely Blažkové a svou autorskou tvorbu představila i Kateřina Schejbalová. Paní recitátorka Jitka Morávková odprezentovala ukázky z tvorby dvou nevidomých autorů Delicie Nerkové a Petra Hakena, kteří jsou neodmyslitelně spjati s Okamžikem a jeho literárním klubem.

Celým večerem provázela moderátorka Marie Tomsová. Své zážitky z akce popsala ve svém rozhlasovém pořadu Tmavomodrý svět, který najdete na tomto odkazu:  https://pardubice.rozhlas.cz/tmavomodry-svet-marie-tomsove-8314494#volume

Kromě komponovaného programu měli návštěvníci možnost zúčastnit se vernisáže retrospektivní výstavy NASLEPO, sestavené z děl nevidomých tvůrců, kteří prošli našim Hmateliérem – ateliérem a dílnou hmatového modelování. Prohlédnout si ukázky z úspěšné výstavy Mám nevidomé rodiče, fotografky Elišky Rafajové a obdivovat přehlídku všech 64 publikací, které v průběhu let Okamžik vydal. Celý večer jsme zakončili občerstvením v atriu Chodovské tvrze, o které se postarali neslyšící cukráři a pekaři z Tiché kavárny.

Bylo nám spolu dobře!