Jeden svět představil program

Festival Jeden svět se letos koná už po dvaadvacáté, v Praze od 5. do 14. března a poté v dalších 35 městech po celé České republice a je již tradičně velmi vstřícný k divákům se zdravotním postižením. 

Klimatická změna a její dopady na lokální krajinu – to je téma, které se rozhodl akcentovat letošní Jeden svět pod heslem Až naprší a uschne.

Program festivalu najdete na webu https://www.jedensvet.cz/2020/program.

Jeden svět v číslech  

  • letošní ročník představí 133 dokumentů ve 16 kategoriích z 60 zemí   
  • uvede 27 exkluzivních premiér (21 světových a mezinárodních, 6 evropských)
  • v rámci Jednoho světa pro všechny budou všechny dokumenty s českými titulky, a to včetně dokumentů v českém znění. Neslyšícím a nedoslýchavým bude tedy zpřístupněn celý filmový program. Vedle toho festival uvede 4 dokumenty s audiopopisem pro nevidomé a slabozraké a 3 relaxované projekce pro diváky s mentálním postižením, autismem či epilepsií.

Praktické informace

  • Předprodej vstupenek v Praze začíná ve středu 19. února. Cena vstupenky v první vlně je 70 Kč, ve druhé pak 90 Kč. Během festivalu pak stojí 110 Kč.
  • Držitelé průkazů ZTP, ZTP/P a diváci nad 65 let mají zlevněné vstupné na veškeré projekce o 50 %.
  • U držitelů průkazu ZTP/P má jejich doprovod vstup zdarma.  
  • Pro zajištění rezervací držitelům ZTP a ZTP/P a případné doplnění informací (bezbariérovost, senioři, tlumočení do ČZJ, audiopopis) se obraťte na e-mail bezbarier@jedensvet.cz nebo na telefonní číslo +420 221 462 411.

Stejně jako loni i letos nabízí festival centrální asistovaný prodej vstupenek na infostánku v pasáži Lucerna. K dispozici budou dva počítače, na kterých si přes internet může divák sám nebo za asistence brigádníka koupit vstupenky do jakéhokoli kina na jakékoli představení. Následně vstupenky dostane vytištěné.