Festival Colours of Ostrava bez bariér

Od 18. do 21. července proběhne v unikátním industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic multižánrový mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava.

Součástí programu jsou koncerty, divadla, filmy, workshopy a diskuse na 21 venkovních i krytých scénách. Festival je pořádaný každoročně od roku 2002.

Ke standardnímu servisu již několik let patří zvýhodněná cena vstupenky pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P, doprovod návštěvníka s průkazem ZTP/P má vstup zdarma, k dispozici jsou speciální tribuny, bezbariérová přeprava v rámci města Ostravy či možnost objednat si zdarma vyškoleného asistenta.

Návštěvníkům se zdravotním znevýhodněním se nabízí možnost zprostředkování bezbariérového ubytování v ostravských hotelích v rámci jejich kapacity nebo možnost rezervovat si místo ve festivalovém stanovém městečku.

Pro návštěvníky se zrakovým postižením se nově nabízí možnost objednat si předem asistenta, který je speciálně proškolený pro doprovod nevidomých a slabozrakých (tato služba je zdarma).

Letos poprvé vyjde praktická příručka pro zdravotně znevýhodněné návštěvníky i v Brailleově písmu a novinkou je rovněž hmatový plán areálu pro nevidomé s vyznačením všech festivalových scén, Ve foyer Auly Gong, kde probíhá prodej vstupenek na představení v Gongu, bude k zapůjčení 3D hmatový model Auly Gong, 3D model Auly Gong je lehký a přenosný, návštěvníci s poruchami zraku si jej mohou zapůjčit za vratnou zálohu 200 Kč. Díky modelu si tak tito návštěvníci mohou lépe představit prostor, kde probíhají naše nejatraktivnější přednášky, koncerty a divadelní představení.

Od 15. května 2018 funguje kontaktní e-mail bezbarier@colours.cz a kontaktní telefon +420 731 932 768, jejichž prostřednictvím ZTP a ZTP/P návštěvníci získají všechny potřebné informace k projektu a zároveň si na nich mohou zarezervovat níže popsané služby.

Další informace: https://www.colours.cz/prakticke/colours-bez-barier

 << Všechny aktuality 
© Okamžik, z. ú. 2016webmaster(at)okamzik.cz